SEO, SEM, eMarketing

Blog Radka Kubery

Gdzie mnie można znaleźć

Google+: Radek Kubera
Facebook: Radek Kubera
Forum PiO: Radek
Twitter: Radek Kubera

Festiwal SEO 2013 Katowice

2013-05-30 16:29:05 Będzie się działo
Wraz z Silesia SEM mam niezwykłą przyjemność zaprosić wszystkich na Festiwal SEO 2013 Katowice.  Impreza rozpocznie się 14 czerwca 2013 o godzinie 17:00 a skończy... Pewnie jak zwykle, czyli nad ranem.

Zostałem zaproszony na tę imprezę w roli prelegenta, mam zamiar poruszyć następujący temat:
"Jak Google wykrywa zaplecze pozycjonerów oraz jak chronić siebie i swoich klientów"

Oprócz mnie wystąpi wiele ciekawych osób, wielu z nich znam już osobiście, wielu jeszcze poznam.
Oto inni prelegenci:
+Karol Dziedzic (Kraków)
+Cezary Glijer   (Warszawa)
+Jarosław Miszczak  (Łódź)
+Robert Niechciał  (Kraków)
+Michal Makaruk  (Łódz)
+Jakub Makaruk  (Łódź)
+Damian Sałkowski  (Warszawa)
Sławomir Chojnacki(Katowice)
+Artur Strzelecki (Katowice)

A więc bardzo ciekawe osoby. Nie sposób przegapić taką imprezę.

Osobą organizującą wydarzenie jest Artur Strzelecki który przyzwyczaił nas już do tego, że imprezy organizowane przez Niego mają zawsze wyśmienitą oprawę, organizację, klimat no i to co najważniejsze - dają niebywałą okazję do spotkań i wymiany jakże cennych doświadczeń.

O czym będę mówić?
Po ostatnich zmianach w algorytmach, wejściu algorytmu Pingwin 1.0 oraz 2.0 coraz istotniejszą sprawą staje się nie tylko linkowanie, ale uchronienie swoich stron zapleczowych oraz klientów przed zgubnym wpływem tych algorytmów.

W swoim wystąpieniu chcę przedstawić, jakimi dziś mechanizmami dysponuje Google w celu automatycznej detekcji naszych stron zapleczowych oraz nienaturalnego linkowania z tych stron.

Swój wywód chcę przeprowadzić w oparciu o liczne testy przeprowadzane w czasie ubiegłym i testy aktualnie. Postaram się też przybliżyć pierwsze wnioski wynikające z wprowadzenia algorytmu Pingwin 2.0. Aktualnie jestem w trakcie nowych, bardzo ciekawych testów i wyniki tych testów będę chciał przedstawić właśnie na spotkaniu. Jeżeli nasze przypuszczenia potwierdzą się, postaram się przedstawić ciekawą alternatywę "ominięcia" algorytmu Pingwin 2.0.

Mam nadzieję, że to, co powiem pozwoli wielu osobom zrozumieć dlaczego w ostatnim czasie ich strony zapleczowe mogły zostać wykluczone z indeksu Google lub zostały oznakowane jako SEO spam. Postaram się też omówić, jak zabezpieczyć się przed takimi przykrymi niespodziankami w przyszłości.

Czego oczekuję po spotkaniu?
Przede wszystkim oczekuję niezapomnianej atmosfery, licznych spotkań na sali, w kuluarach oraz - jak to na spotkaniach SEO - niezapomnianego After Party. Czuję się w obowiązku nie tylko uczestniczyć w tym wydarzeniu ale również aktywnie budować jego atmosferę.
Zapraszam zatem Was wszystkich na spotkanie nie tylko w swoim imieniu ale i organizatorów. A Tobie Artur Strzelecki - jak zwykle dziękuję za organizację i zaproszenie.

Więcej szczegółów:
Festiwal SEO Katowice 2013